کف کاذب ایستگاه مترو

کف کاذب ایستگاه مترو Raised floor of the subway station: ایستگاه های مترو سازه های زیر زمینی هستند که ماندگاری طولانی مدتی دارند و عموم مردم از آن استفاده می کنند. بنابراین استاندارد سازی چنین مکانی با عمر مفید بالا بسیار اهمیت دارد. زمانی که افراد بلیط تهیه می کنند بعد از عبور از سالنها و راهروهای خروجی به سکوی مربوطه می روند و منتظر می مانند. سکو ها به دلیل تردد بالای افراد باید استاندارد و مقاوم باشد تا در اثر گذشت کیفیت و ظاهر خود را از دست ندهند. سیستم کف به دلیل قابلیت های فراوان مناسب برای ایستگاه مترو می باشد. کف کاذب سراوینل با روکش سرامیک با کیفیت بالا ضد خش می باشد و در برابر تردد بالا بسیار مقاوم می باشد. این محصول مقاومت بالایی در برابر تمام مواد شوینده و اسیدی دارد و به راحتی قابل شستشو می باشد. تغییر رنگ نمی دهد و کیفیت خود را حفظ می کند. کف کاذب سراوینل قابلیت تحمل وزن های سنگین نقطه ای و گسترده بالا را دارد. پایه های این محصول قابلیت تنظیم ارتفاع و رگلاژ را دارند و فضای متناسب با محیط را در زیر پنل ایجاد می کنند. فضای زیر پنل ها محل مناسبی برای عبور کلیه تاسیسات و کابل ها و نصب سیستم سرمایش و گرمایشی برای سکوی مترو می باشد.

بیشتر کشورهای پیشرفته و در حال توسعه برای حمل و نقل عمومی از مترو استفاده می کنند. نحوه  جابجایی افراد در ایجاد آلودگی های محیط زیست بسیار تاثیر دارد. راه اندازی خطوط حمل و نقل عمومی مانند: اتوبوس واحد، تاکسی،دوچرخه و..این آلودگی ها را کاهش داد. اما به دلیل رشد جمعیت این خطوط کافی نمی باشد بنابراین راه اندازی خطوط مترو در شهر ها آغاز گردید. امروزه با ایجاد خطوط و ایستگاه های مترو اکثر مردم سعی می کنند از مترو برای جا به جایی استفاده کنند. به دلیل مزایای مترو نسبت به سایر وسایل حمل و نقل عمومی استفاده از آن بیشتر و قابل توجه می باشد. در این مکان پر تردد  استاندارد سازی محیط الزامی می باشد. تا پرسنل و مردم با خیال راحت در ایستگاه مترو حضور پیدا کنند. مشخص است کف ایستگاه مترو اولین و مهمترین قسمت برای ایمن سازی می باشد. در این مقاله سعی داریم شما را با کف کاذب ایستگاه مترو آشنا کنیم با ما همراه باشید.

ایستگاه مترو:

محلی است که بین سطح زمین و خطوط مترو ارتباط ایجاد می کند و افراد در این مکان از خدمات استفاده می کنند. که باید داری عمق مناسب مطابق با استاندارد داشته و چند منظوره با قابلیت دسترسی های ضروری باشد. قطار شهری یکی از مهمترین زیر ساخت ها در خصوص حمل و نقل عمومی می باشد و بسیار اهمیت دارد. با پیشرفت این صنعت در کشور های در حال توسعه بسیار ی از این کشورها از ایستگاه های مترو به عنوان پناهگاه عمومی هم استفاده می کنند. چون معتقدند در شرایط بحرانی مردم به ایستگاه های مترو پناه خواهند برد. با استفاده از مترو علاوه بر کاهش هزینه ها و جلوگیری از افزودن به آلودگی هوا در سریع ترین زمان ممکن به مقصد برسند. و دیگر زمان زیادی را در ترافیک سپری نکنند.

کف کاذب نوآوران تولید کننده تخصصی انواع کف کاذب است، ما برای دیسپاچینگ های برق نیز کف کاذب اختصاصی تولید می کنیم:

کف کاذب دیسپاچینگ

اتاق برق ایستگاه مترو:

در ایستگاه مترو به دلیل وجود جریان الکتریکی با ولتاژ بالا نیاز به در نظر گرفتن اتاق برق می باشد. اتاق برق به دلیل وجود حجم بالای کابل ها و سیم ها باید استاندارد سازی شود و از ایمنی بالایی برخوردار گردد.

وجود تابلو برق ها و تجهیزات زیاد در این اتاق باعث تولید گرما و افزایش دمای محیط می شود. ابتدا باید با در نظر گرفتن کف مناسب اتاق برق ایستگاه مترو را ایمن سازی نمود. با استفاده از کف کاذب مناسب به راحتی می توان این کار را انجام داد. با نصب کف کاذب سراوینل با مشخصه آنتی استاتیک بودن می توان کف اتاق برق را نارسانا و عایق ساخت.

این محصول مقاومت بالایی در برابر دما دارد و ضد حریق می باشد. کف کاذب سراوینل ضد زلزله بوده و تجهیزات را در برابر لرزش محافظت می کند.

کف کاذب راهرو ایستگاه مترو:

راهرو ها و سالن ایستگاه مترو از مسیر های پر تردد در این مکان می باشد. علاوه بر ایمن بودن، زیبایی محیط  نیز برای افراد بسیار اهمیت دارد. چون افراد ممکن است مدت زمان زیادی در این فضا بمانند.

با استفاده از کف کاذب شیشه ای  در مسیر راهرو ها و سالن های ایستگاه مترو می توانید محیطی زیبا ایجاد کنید و از مزایای کف کاذب نیز استفاده کنید.

کف کاذب اتاق تجهیزات پزشکی:

در ایستگاه متر اتاقی برای تجهیزات پزشکی در نظر می گیرند تا در صورت بروز حادثه از آنها به موقع استفاده کنند. در این مکان ها نیز باید ایمنی و زیبایی همراه باشند تا افراد و کارکنان با آرامش بیشتری در محل حاضر باشند. استفاده از انواع بلوک شیشه ای برای جدا سازی بخشهای مختلف این اتاق زیبایی خاصی به محیط می بخشد.

بلوک شیشه ای با انعکاس و بازتاب نور فضا را بزرگتر و زیبا تر می کند. کف اتاق را می توان با استفاده از کف کاذب سراوینل عایق سازی نمود و کلیه تجهیزات را به راحتی از زیر پنل ها عبور داد. جهت کسب اطلاعات بیشتر در مورد بلوک شیشه ای مقاله مربوطه را مطالعه نمایید.

کف کاذب اتاق اداری ایستگاه مترو :

در ایستگاه مترو تعدادی کارکنان و پرسنل اداری همیشه حضور دارند و اتاق هایی برای کارکنان وجود دارد. تردد زیاد در ایستگاه ها محیط کار را خسته کننده می سازد. پس برای کارکرد بهتر پرسنل باید اتاق های کار و استراحت آنها محیطی زیبا باشد تا بتوانند با آرامش کار کنند. با نصب کف کاذب سراوینل می توان علاوه بر زیبایی اتاق اداری نظم خاصی به کلیه ی تجهیزات و کابلها داد. شرکت نوآوران کیان ارتباط پایدار آماده مشاوره در خصوص انواع کف کاذب مناسب برای ایستگاه مترو می باشد. با لبخند پاسخگوی شما هستیم..

بخشهای مختلف ایستگاه مترو:

  • سکوها
  • ورودی ها
  • خروجی ها
  • راهرو ها
  • پله ها
  • دپو و پارکینگ
  • تونل
  • قسمت های مهم ایستگاه مترو:

وجود راه های اضطراری در پارکینگ ها.

قرار دادن سنسور اعلام سرقت در دپو و پارکینگ.

مخزن ذخیره آب مناسب برای مصارف آتش نشانی.

رعایت اصول ایمنی در معماری و طراحی داخلی ایستگاه جهت افزایش روحیه و آرامش افراد.

وجود ایستگاه های فرعی برای تخلیه و خارج نمودن قطار در صورت آسیب یا مسدود شدن از خط اصلی.

سرویس های بهداشتی مناسب.

محل ذخیره سوخت و آب.

فضا برای درمان و خدمات پزشکی.

سیستم تهویه هوای مناسب.

اتاق مدیریت کنترل بحران.

سیستم اعلام خطر و خبر.

دوربین.

تاسیسات و تجهیزات

راهرو ها و سالن ها

انواع ایستگاهها :

ایستگاههای فرعی یا بین راهی.

ایستگاههای مبدا و مقصد.