کف کاذب دیسپاچینگ (Dispatching Raised floor )

کف کاذب دیسپاچینگ: دیسپاچینگ یک سیستم مدرن و پیشرفته کامپیوتری است که اطلاعات و داده های مهم را کنترل و جمع آوری می کند. به این عملیات جمع آوری اطلاعات و داده ها (Supervisory Control and Data) می گویند. در این مطلب موارد مربوط به کف کاذب دیسپاچینگ  – دیسپاچینگ توزیع  – راه اندازی اتاق دیسپاچینگ استاندارد و استاندارد سازی اتاق دیسپاچینگ را بررسی می کنیم.

با انتخاب کف کاذب سراوینل ؛ یک بار برای همیشه هزینه کنید.

این مدل کف از اهمیت زیادی برخوردار است. کف کاذب سراوینل علاوه بر زیبایی در طرح و رنگ عایق و نارسانا می باشد. این محصول ارزشمند برای عایق سازی و بالا بردن ایمنی مناسب است. با نصب کف کاذب متناسب با این محل می توان کلیه  تجهیزات را به صورت منظم از زیر پنل کف عبور داد. ارتفاع کف کاذب دیسپاچینگ با توجه به نیاز اتاق کنترل قابل تغییر می باشد. کف کاذب سراوینل مطابق با استاندارد های بین المللی در اتاق دیسپاچینگ،اتاق برق، اتاق کنترل و…کاربرد دارد. این محصول ضد رطوبت و مناسب برای شرایط مختلف آب و هوایی می باشد. با مقاومت نقطه ای و گسترده  بالا می توانید، کلیه سیستم ها و تجهیزات را به راحتی روی کف قرار دهید. کف کاذب سراوینل ضد خش و قابل شستشو با مواد شوینده اسیدی است. جهت کسب اطلاعات بیشتر به مقاله مربوط به کف کاذب سراوینل مراجعه کنید.

ما برای اتاق های تخخصی و خاص در صنایع مختلف کف کاذب تولید می کنیم. محصول ویژه برای کف کاذب اتاق MCC را در لینک زیر ببنید:

کف کاذب اتاق MCC

دیسپاچینگ چیست؟

دیسپاچینگ به معنی رهبری مسیر و ارسال انرژی از نیروگاه به محل مصرف می باشد. مرکز کنترل و رهبری سیستم قدرت در هر شبکه دیسپاچینگ نام دارد. مکانی که مدیریت شبکه  قدرت و کنترل اجزای کلیدی کارخانه و شبکه در آن صورت می گیرد را مرکز دیسپاچینگ می گویند. با توجه به اهمیت سیستم برق قدرت می بایست  احتمال خرابی این سیستم  بسیار کم باشد. در سیستم کنترل برق قدرت  انتقال اطلاعات و داده ها با سرعت و کیفیت بالا صورت می گیرد. در دنیای امروز گستردگی و پیچیدگی سیستم برق قدرت به اندازه ای است که، ممکن است یک مرکز چندین اتاق کنترل داشته باشد.پس باید تقسیم و ظایف هر مرکز، با توجه به عملکرد و موقعیت جغرافیایی آن صورت گیرد. فراموش نکنید که باید بین مراکز مختلف، کنترل و هماهنگی وجود داشته باشد. شما در حال مطالعه نکات مهم مربوط به کف کاذب دیسپاچینگ  – دیسپاچینگ توزیع  – راه اندازی اتاق دیسپاچینگ استاندارد و استاندارد سازی اتاق دیسپاچینگ هستید لطفا تا انتها با ما همراه باشید.

وظیفه دیسپاچینیگ چیست؟

سیستم دیسپاچینگ از تکنولوژی و نرم افزار و سخت افزارهای گسترده ای تشکیل شده است. مهمترین وظیفه  سیستم

دیسپاچینگ برقراری ارتباط مکالمه ای بین واحد نگهداری و تعمیرات، برای نظارت – کنترل و رهبری سیستم باشد. برنامه ریزی و

 • کنترل عملکرد عملیات
 • صدور دستورات
 • کنترل عملیات در سایت تولید
 • حفظ و ایمنی سیستم کنترل در شبکه قدرت
 • در واقع دیسپاچینگ ابزاری برای حفظ و کنترل پیشرفت واقعی و پیشرفت تولید همراه با برنامه ریزی مناسب است.
 • وظایف دیسپاچینگ فوق توزیع:
 • پایداری و محافظت از شبکه فوق توزیع
 • کنترل و نظارت بر ثبت بار خطوط هوایی ، زمینی و ترانسفورماتورها
 • نظارت پارامترهای مورد نیاز خطوط ورودی و خروجی و ترانسفورماتورها قبیل ولتاژ، جریان ، توانهای اکتیو و راکتیو و … و ثبت  به شکل مکانیزه.
 • ثبت زمان و جریان قطع و وصل خاموشی
 • پیش بینی کوتاه مدت بار خطوط و ترانسفورماتورها
 • عملکرد رله های حفاظتی کلیدهای ورودی و خروجی ترانسفورماتور را کنترل می کند
 • ارسال پارامترهای ولتاژ، جریان ، توانهای اکتیو و راکتیو و … مربوط به خروجی ترانسفورماتورها
 • ثبت کلیه اطلاعات ثابت شبکه فشار متوسط
 • دریافت گزارش حوادث و معایب از مراکز دیسپاچینگ
 • زمانبندی قطعی های با برنامه  مورد نیاز جهت سرویس ، تعمیرات پیشگیرانه، توسعه و اصلاح شبکه فوق توزیع
 • اعمال قطعی های برنامه ریزی شده جهت انجام فعالیتهای توسعه ، اصلاح ، سرویس و تعمیرات دوره ای و … در تاسیسات و تجهیزات فوق توزیع
 • قطعی های اضطراری ناشی از کمبود تولید ، افت ولتاژ، اضافه بار ، تعمیرات اضطراری و … در تاسیسات و تجهیزات فوق توزیع
 • دریافت اطلاعات عملکرد رله های حفاظتی فیدرهای فشار متوسط از دیسپاچینگ توزیع
 • گزارشات حوادث و رویدادها
 • تهیه نقشه مانور و بروز رسانی

سایر وظایف مرکز دیسپاچینیگ:

بهینه سازی سیستم های مخابرات وبی سیم،

صنعت برق مانند PLC،

تلفن و مرکز تلفن،

ماکروویو

و فیبر نوری را بر عهده دارد .

دیسپاچینگ در نیروگاههای بزرگ و شبکه های برق قدرت مانند نیروگاه برق،کنترل –  انتقال و توزیع برق را به عهده دارد. این

سیستم و تجهیزات مربوط به آن در مکانی مخصوص قرار می گیرند و کنترل و نگهداری می شوند. برای ساخت و استاندارد

سازی اتاق دیسپاچینگ در این مقاله با ما همراه باشید .

اتاق دیسپاچینگ در چه سازمانهایی استفاده می شود؟

مخابرات
پتروشیمی
فرودگاه
پایانه مسافربری
معادن
صدا و سیما
مراکز آموزشی
نیروگاه توزیع برق
آتش نشانی
خودرو سازی و فولادسازی
پلیس و مراکز حفاظتی و نظامی
استودیوها

ساختار مرکز دیسپاچینگ :

این ساختار سیستمی با اطمینان زیاد است که بر خطر جدا شدن بخشی از شبکه توزیع ، وقفه زنجیره ای و جدا شدن ژنراتور به حالت سنکرون سیستم و همچنین قطع بار و عدم رعایت محدودیت توان بار در خطوط ولتاژ شینها و فرکانس سیستم نظارت و کنترل دارد.

کنترل سیستم قدرت به دو روش انجام می شود:

روش متمرکز: در این روش اطلاعات تمام ایستگاهها به یک مرکز ارسال و بعد از پردازش داده ها تصمیم گیری می شود. در روش متمرکز نیاز به برقراری ارتباط مخابراتی بین تمام ایستگاهها و مرکز دیسپاچینگ می باشد.

روش غیر متمرکز: در این روش شبکه  قدرت به چند ناحیه تقسیم می شود و کنترل هر قسمت در همان ناحیه انجام می گیرد.

روش سلسله مراتبی : با انتخاب این روش شبکه قدرت در هر منطقه  مشخص می شود و به وسیله  یک مرکز کنترل می گردد. هر منطقه ممکن است چندین مرکز کنترل کوچکتری داشته باشد. شما در حال مطالعه نکات مهم مربوط به کف کاذب  دیسپاچینگ  – دیسپاچینگ توزیع  – راه اندازی اتاق دیسپاچینگ استاندارد و استاندارد سازی اتاق دیسپاچینگ هستید لطفا تا انتها با ما همراه باشید.

طراحی یک سیستم دیسپاچینگ:

تجهیزات مناسب:  در این مراکز تجهیزات سخت افزار و نرم افزاری مدرن و به روز برای کاهش خطا استفاده می شود. در اتاق دیسپاچینگ حجم انبوهی از تجهیزات و کابلها وجود دارد. برای ساماندهی کابل ها و تجهیزات  و نظم این محیط باید از روشهای جدید و استاندارد استفاده نمود. برای عملکرد بهتر سیستم قدرت و کارکنان باید موارد ایمنی و استاندارد رعایت شود.

فرآیند عملکرد سیستم دیسپاچینگ:

زمان واقعی دیسپاچینگ:

سیستم باید فعالیت و نمای پویا داشته باشد یعنی به روز باشد و به موقع شرایط فعلی را نشان دهد. چرا که نمی توان به سیستمی که به روز نیست اعتماد کرد.

تشخیص فرآیند و ظرفیت :

دیسپاچینگ باید هر لحظه تشخیص دهد که سیستم سخت افزاری قادر به انجام فرایند می باشد یا نمی تواند به خوبی عمل کند. اگر تشخیص به موقع صورت نگیرد بقیه ی قسمتها، فرآیند را شروع می کنند و عملیات بیهوده خواهد بود و زمان هدر می رود.

ارزیابی اولویت پیچیده و متناقض:

در این سیستم قوانین و اولویتها باید ساده سازی شود. قوانین توسط متخصصان تعیین می شوند. و باید به سه دسته کوتاه مدت، میان مدت، و بلند مدت تقسیم شوند.
اولویت بر اساس مشتری
اولویت بر اساس سود متوسط یک دوره
میزان انرژی مصرفی
و سایر اولویت های مورد نیاز

عملیات دیسپاچینگ :

کنترل خودکار شبکه
پایداری سیستم
وضعیت بخش بار اقتصادی
پیش بینی بار

نکات مهم استاندارد سازی اتاق دیسپاچینگ

راه اندازی سیستم اعلام و اطفا حریق مناسب :

به دلیل وجود حجم انبوهی از تجهیزات در نظر گرفتن سیستم اعلام و اطفا حریق ضروری است.

نصب کف کاذب و سقف کاذب :

با استفاده از سقف کاذب و کف کاذب می توان علاوه بر زیبایی محیط فضای کافی برای عبور کابلها به وجود آورد.

درب ضد حریق:

نصب درب ضد حریق باعث کنترل و مهار آتش و دود در اتاق دیسپاچینگ شده و از انتشار آتش جلو گیری می کند. شرکت نوآوران تولید کننده انواع درب ضد حریق می باشد .

تهویه هوا متناسب :

تهویه هوا متناسب با فضای اتاق فرمان در جلوگیری از خسارت و خطر آتش سوزی بسیار موثر است . با راه اندازی هر سیستم گرمای زیادی تولید می شود که در صورت بالا رفتن دمای محیط اطراف سیستم ها می تواند آتش بر پا کند. شرکت نوآوران کیان ارتباط پایدار متخصص  طراحی و راه اندازی اتاق دیسپاچینگ استاندارد  و دیسپاچینگ توزیع می باشد. جهت اطلاعات بیشتر با ما تماس بگیرید.
با لبخند پاسخگوی شما هستیم ..