کف کاذب اتاق عمل

کف کاذب اتاق عمل (Raised floor Of the operating room ): با گذشت زمان بیماری های جدیدی به علت جهش ویروس و باکتری در جهان حکومت می کنند. این موضوع باعث شد تا روزانه به تعداد مراجعه کنندگان بیمارستان افزوده شود. مراکز درمانی و بیمارستان مکان های حساسی هستند که طراحی داخلی و موقعیت آنها نیاز به تخصص دارد. در بیمارستان اتاق عمل، از قسمتهای پر اهمیت با کارایی بالا می باشد . روزانه یکصد عمل جراحی در زمینه های مختلف مانند عمل زایمان، زیبایی و قلب ،مغز و… تنها در یک بیمارستان انجام می شود. طراحی داخلی این محیط نیاز به راهکار های مهندسی دارد. کف اتاق عمل به دلیل وجود تجهیزات زیاد و تردد بالا باید از جنس مناسب و مرغوب باشد. استفاده از کف کاذب برای اتاق عمل امروزه بسیار رونق یافته است. در این مقاله قصد داریم کف کاذب اتاق عمل را با کیفیت و تنوع بالا به شما معرفی کنیم . با ما همراه باشید….

کف کاذب اتاق عمل و الکتریسیته ساکن

الکتریسیته ساکن در اثر مالش و اصطکاک بین دو جسم نارسانا بوجود می آید و در صورتی که تخلیه نشود می تواند جان بیمار را به خطر اندازد. استفاده از کفپوش مناسب می تواند اثر آنرا خنثی کند.

در علم فیزیک مفهومی به نام ESD (Electro Static Discharge ) وجود دارد که به معنای تخلیه الکتریسیته ساکن است.
الکتریسته ساکن در اثر حرکت افراد و ایجاد مالش بین کفپوش و کفش یا حرکت چرخ های تجهیزات بوجود می آید.
کف کاذب سراوینل با کنترل آن از خطرات ناشی الکتریسیته جلوگیری می کند.
کف کاذب سراوینل با مشخصه آنتی استاتیک عایق و نارسانا می باشد و بهترین گزینه برای نصب در این محیط است.
جهت کسب اطلاعات بیشتر از این محصول مقاله مربوط به کف کاذب سراوینل را مطالعه کنید.

جهت آشنایی با محصولات کف کاذب آزمایشگاهی مقاله تخصصی زیر را مطالعه فرمایید:

کف کاذب آزمایشگاه

کف کاذب مناسب برای اتاق عمل :

امروزه به دلیل قابلیتها و تنوع زیاد تجهیزات ساختمانی در بیمارستانها از کف کاذب به جای کف سازی قدیمی استفاده می کنند. با نصب کف کاذب در اتاق عمل علاوه بر زیبایی محیط، فضایی برای عبور تمام تجهیزات و تاسیسات اتاق ایجاد می شود. کف کاذب سراوینل به دلیل قابلیتهای زیاد مناسب ترین کف برای اتاق جراحی،اتاق بستری، اتاق آی سی یو و .. در بیمارستان می باشد.

مشخصات کف کاذب اتاق عمل:

  • 100% ضد رطوبت
  • مقاوم در برابر مواد شوینده
  • ضد خش
  • نظافت آسان
  • مقاومت در برابر فشار های وارده
  • حرکت آسان تجهیزات  بر روی سطح
  • عایق الکتریکی و آنتی استاتیک

کف کاذب سراوینل علاوه بر دارا بودن موارد فوق قابلیت های فراوان دیگری دارد که می تواند بعنوان کف کاذب مخصوص اتاق عمل بکار برده شود. جهت دریافت مشاوره و ثبت سفارش خرید هم اکنون با شماره 09900190083 تماس بگیرید.

کف کاذب اتاق عمل و کمک به تهویه هوا :

تهویه مناسب در اتاق عمل به صورت طبیعی ممکن نیست، زیرا گرد و غبار و میکروب وارد محیط می شود. در صورت تهویه نامناسب هوا در اتاق عمل، باکتریها در محیط پراکنده شده و خطرات جانی به دنبال خواهد داشت. زیر کف کاذب می توان سیستم تهویه هوا نصب نمود و به راحتی از انتشار و انتقال بیماری جلوگیری کرد. بعضی پنل های کف کاذب سراوینل را برای هدایت جریان هوا سوراخ دار تولید می کنند.

آلودگی صوتی در اتاق عمل

سرو صدا زیاد عامل موثر در به هم زدن تعادل پرسنل در حین عمل می شود، آلودگی صوتی برای بیمار نیز آزار دهنده است. و حتی می تواند   جان بیمار را تهدید کند.
چراکه وجود نویز اضافی در محیط باعث می شود پزشک صدای دستگاه مانیتورینگ و افکت صدا را به درستی تشخیص ندهد. این امر باعث تداخل در روند جراحی می شود. در این صورت شرایط سختی برای پرسنل ایجاد می گردد. کف کاذب سراوینل سازه ای مقاوم در برابر صوت می باشد و نویز اضافی در محیط را به راحتی دفع می کند. کف کاذب سراوینل به علت طراحی پنل ها و نوع مواد سازنده عایق صوتی مناسبی است. این محصول مقاومت بالایی در برابر وزن سنگین نقطه ای و گسترده دارد.

نظافت اتاق عمل:

وجود بتادین و سایر محلول های رنگی در اتاق عمل نیاز به نظافت را افزایش می دهد.
هنگامی که این مواد روی کف اتاق عمل ریخته شود رنگ به جا می گذارد و در مواردی تمیز کردن آنها دشوار و از بهداشت محیط کم می کند. بعضی از محلول های الکلی خواص خورندگی دارند و مقدار کمی از آن باعث تغییر رنگ ظاهری کف می شود. پنل کف کاذب سراوینل مقاومت بالایی در برابر خوردگی، ساییدگی های مختلف دارد. این محصول را می توان با هر نوع شوینده ای شستشو کرد و پس از نظافت درخشندگی روز اول را خواهد داشت.

چه تجهیزاتی در اتاق عمل وجود دارد؟

1.چراغ های جراحی
2. مانیتور علائم حیاتی
3. دستگاه های بیهوشی
4.برانکارد بیمار
5.دستگاه ساکشن
6. ابزار جراحی استریل
7. الکترو شوک

سازمان بهداشت جهانی برای عملکرد بهتر مراکز درمانی بصورت مستمر بر آنها نظارت دارد و تجهیزات مورد نیاز را بررسی و ممیزی می کند.

موقعیت مکانی اتاق عمل:

طراحی و اجرای اتاق عمل با توجه به در نظر گرفتن شرایط خاصی انجام می شود.
اتاق عمل باید در مکانی قرار گیرد که آرامش و سکوت در آن قسمت حاکم باشد و نباید نزدیک به خیابان و قسمت های پر رفت آمد و نزدیک به سرویس دستشویی باشد.
این اتاق باید در قسمتی از بیمارستان در نظر گرفته شود که عفونت و ترشحات عفونی به بخش های دیگر منتقل نشود.

(نوآوران تولید کننده تخصصی کف کاذب اتاق عمل در ایران)

ابعاد اتاق عمل چقدر است؟

اندازه اتاق عمل آنقدر بزرگ نباشد که رفت و آمد برای پرسنل زمانبر شود، بسیار کوچک هم نباشد که آلودگی وسایل را به دنبال داشته باشد. با توجه به شرایط بیمارستان و نوع عمل های که انجام می شود ابعاد و اندازه مشخصی دارد. علاوه بر تجهیز نمودن این اتاق ظاهر زیبا نیز برای محیط کار نیاز است. می توان با استفاده از تجهیزات ساختمانی
ظاهری شیک و مدرن به فضا دهید. شرکت نوآوران کیان ارتباط پایدار تولید کننده انواع کف کاذب اتاق عمل و متخصص در طراحی داخلی اتاق جراحی، اتاق بستری و.. آماده مشاوره به شما می باشد.
جهت کسب اطلاعات بیشتر با ما تماس بگیرید. با لبخند پاسخگوی شما هستیم.