کف کاذب آکوستیک

کف کاذب آکوستیک کف کاذب ضد صدا و یا کف کاذب عایق صوت :وجود آلودگی صوتی در محیط کار و زندگی موضوعی است که، گروه های مختلف مردم با آن روبرو هستند. امروزه به دلیل تغییراتی که در سبک زندگی افراد ایجاد شده ، آپارتمان نشینی و رشد ساختمان های چند طبقه بسیار گسترش یافته است به طوری که در حال حاضر اکثر اداره ها و سازمان و محل سکونت مردم در ساختمانهای چند طبقه قرار دارند.این ساختمانها تعداد افراد زیادی را در خود جای داده اند و کاملا مشخص است که با رشد جمعیت در یک مکان سر و صدا های زیادی به دلیل تردد و حضور آنها در بین طبقات ایجاد، و به واحد های مجاور انتقال داده می شود.

آکوستیک یعنی :آوا شناسی ،شناخت صوت ،کنترل صدا ، علم جلوگیری از انتقال صدا و نویزها 

به طور مثال: در یک ساختمان که کلاسهای تمرین تئاتر یا کلاس آموزش زبان انگلیسی و… برگزار می شود . با توجه به میزان تردد بالای هنرجویان ، چه سر و صدایی به سایر واحد ها منتقل می شود.
ممکن است شما در آپارتمان خود به طور نا خواسته صحبتهای همسایه را بشنوید و از جزییات زندگی آنها با خبر شوید. و یا در زمان استراحت به دلیل تردد یا صدای تلویزیون و یا بازی کودک طبقه ی بالایی دچار بی خوابی و سردرد شده باشید. متخصصان طراحی دکوراسیون داخلی ساختمان راهکار اصولی، برای این قبیل مشکلات در اختیار شما قرار داده اند.

اگر برای استودیو نیاز به کف کاذب مناسب دارید، مقاله زیر را بخوانید:

کف کاذب استودیو

کف کاذب عایق صدا

کف کاذب عایق صدا یک سیستم ساختاری است که طراحی شده تا از جذب و انتقال صدا جلوگیری کند. این نوع کف معمولاً از مواد جامد و عایق صدا ساخته می‌شود.استفاده از کف کاذب عایق صدا به شما امکان می دهد تا نویزها و صداهای مزاحم را به طور قابل توجهی کاهش دهید، که در افزایش کیفیت زندگی و کاربردهای مختلف محیطی مانند استودیوهای موسیقی بسیار مفید است. کف کاذب عایق صدا یک راهکار کاربردی برای مدیریت صداها در محیط های مختلف است. با این نوع کف کاذب ، شما می‌توانید از نویزها را به حداقل برسانید، انرژی مثبتی در محیط خود بیاورید و کیفیت زندگی خود را افزایش دهید.

خصوصیات کف کاذب آکوستیک (عایق صدا)

کف کاذب سراوینل نوآوران

 • نصب آسان
 • دارای عمر طولانی
 • عایق صوتی بالا
 • مقاوم در برابر انواع شوینده ها
 • کاهش نویز
 • تراکم پذیری
 • نظافت آسان
 • عایق حرارت
 • عایق ضد رطوبت
 • مقاومت بالا در برابر وزن های نقطه و گسترده
 • ارتفاع متغیر پایه ها و ایجاد فضای متناسب با نیاز
 • ایجاد دسترسی آسان و سریع
 • تنوع در طرح و رنگ
 • قابلیت نصب دریچه تهویه هوا وکفخواب

راهکار جلوگیری از سرو و صدا در آپارتمان

کف کاذب آکوستیک Acoustic یکی از بهترین راهکارهای فنی مهندسی است، که به منظور کاهش میزان صداهای موجود در فضا و جلوگیری از انتقال آنها به بیرون از ساختمان مورد استفاده قرار می گیرد.
در این مقاله قصد داریم شما را با کف کاذب آکوستیک و کاربرد آن آشنا کنیم. پس تا انتها با ما همراه باشید.

اگر میخواهید پوشش نهایی کف کاذب شما از موکت باشد، مقاله زیر را بخوانید:

کف کاذب موکت

چرا کف کاذب آکوستیک را انتخاب کنیم؟

زیرا با نصب کف کاذب آکوستیک سرو صدا به پایان می رسد. با توجه به طراحی خاص این محصول دیگر در زمان تردد سرو صدایی ایجاد نمی شود و استرس تردد روی کف کاذب در کاربر به صفر می رسد.سیستمی قوی و مستحکم این حس را در کاربران بوجود می آورد تا با اطمینان خاطر بر روی این سیستم تردد کنند. کف کاذب آکوستیک به دلیل نصب پنل بر روی پایه و ایجاد فضا در زیر کف یک عایق صوت استاندارد است .
طراحی خاص پنل ها و جنس پوشش روی آنها عایق مناسبی برای سرو صدا های تولید شده در اثر تردد هستند. کف کاذب سراوینل به دلیل نوع ساختار و مواد سازنده ی به کار رفته شده در پنل ، بهترین عایق برای جلوگیری از انتقال سر و صدا های ایجاد شده در محیط می باشد.جهت دریافت اطلاعات بیشتر در مورد کف کاذب سراوینل مقاله مربوط را مطالعه نمایید.

کف کاذب آکوستیک در چه مکانهایی استفاده می شود؟

استفاده از کف کاذب آکوستیک بهترین گزینه برای کاهش سر و صدا های ایجاد شده در محیط و جلوگیری از انتقال آن است. این سیستم به دلیل ساختار خاصی که دارد، عایق مناسبی برای نویزهای محیط می باشد. کف کاذب آکوستیک برای مناطق مسکونی و مکانهایی مانند سالن سینما استودیو، دفاتر، آزمایشگاه، بیمارستان، دانشگاهها، مراکز آموزشی و فرهنگی و هنری و سایر سازمانهایی که در مجاورت مناطق مسکونی هستند بسیار پر کاربرد است.

کف کاذب آکوستیک و مراکز تماس

مراکز تماس یا CAL SENTER محیط های پر صدا و شلوغی هستند. با وجود این گروه افراد و کارکنان سرو صدای بسیار زیادی تولید و مرکز را به محیطی غیر قابل تحمل تبدیل می کنند. استفاده از کف کاذب آکوستیک در این مکانها راهکار بسیار خوبی برای کاهش انتقال صدا می باشد. با نصب کف کاذب سراوینل علاوه بر کاهش سر و صدا می توانید کلیه ی کابلها و سیمهای مخابراتی و برق را از فضای زیر پنلها عبور داده و نظم و زیبایی در محیط ایجاد کنید. و آسوده قدم بردارید.

آکوستیک ساختمان و دفع نویزها چگونه امکان پذیر می شود ؟

باید بدانید به راحتی و با آگاهی و استفاده از راهکارهای مهم و اساسی می توانید یک ساختمان را آکوستیک کنید. آکوستیک کردن یک مکان یعنی صداها و نویزها را در جایی محصور و یا از جایی خارج کنیم.‌
برای اینکه یک محیط ایزوله  صوتی داشته باشیم باید بتوانیم امواج را جذب کرده و حصاری برای انتقال آن ایجاد کنیم ‌. با انتخاب و استفاده از مصالح عایق صوت ، در زمان ساخت و آگاهی از روش های کنترل و جلوگیری از ورود و خروج صداها به داخل و خارج ساختمان می توانید علاوه بر اینکه ساختمانی عایق و مقاوم می سازید به محیط زیبایی، دهید و آن محیط را کاربردی تر کنید.

با استفاده از کف کاذب ،سقف کاذب،دیوار و درب و پنجره عایق صدا ، یک ساختمان آکوستیک بنا کنید.

جهت مشاوره و نصب کف کاذب ضد صدا  سراوینل و عایق سازی محیط کار و محل سکونت با ما تماس بگیرید.

کف کاذب آکوستیک و فضای زیر آن

صدا  یا noise در اثر ارتعاش یک جسم به جسم دیگر بوجود می آید. یعنی در واقع این ذرات هوا است که با ارتعاش صدا را جابجا می کند .
کف کاذب با ایجاد فضای خلا در زیر خود انتقال صدا را کاهش می دهد. علاوه بر این تاسیسات موجود در هر سازمان نیازمند فضایی برای نصب مرتب و متناسب با محیط خود دارند .
با توجه به نوع ساختار کف کاذب فضایی در زیر سطح پنل ایجاد می شود ؛ کابل های برق، کابل های شبکه، لوله های مربوط به گرمایش و سرمایش، لوله های آب و… در این فضا جاسازی می شوند. ارتفاع پایه ها به راحتی قابل تغییر می باشند و هیچ نگرانی برای کمبود فضا وجود ندارد.

ساختار کف کاذب عایق صدا

ساختار کف کاذب آکوستیک مانند سایر کف های کاذب است و از پایه، استرینگر، پنل رویی و سایر تجهیزات جانبی تشکیل شده است.

پایه کف کاذب

از اجزای تشکیل دهنده انواع کف کاذب محسوب می شود و تنظیم کننده ارتفاع کف های کاذب است. با توجه به نوع این محصول جنس آن متفاوت می باشد. هرچه پایه بلند تر باشد و ارتفاع زیر کف کاذب بیشتر می شود عایق مناسب تری برای فضا می باشد.

استرینگر کف کاذب

استرینگر بستر مناسبی برای قرارگیری پنل می باشد. استرینگر در واقع قطعاتی هستند که یک شبکه را تشکیل می دهند.

پنل کف کاذب

پنلها نوع کف کاذب را تعیین می کنند. اجزای اصلی به کار رفته در کف کاذب آکوستیک، باعث عملکرد بهینه، ثبات کار، ضامن  عمر مفید سیستم کف سازی می شود.

پنل سراوینل با کیفیت بالا با دوام و زیبایی خاص خود امروزه به عنوان یک پنل عایق صوتی بسیار مفید و کار آمد استفاده می شود . جهت آشنایی با کف ضد صوت سراوینل به مقاله مربوطه مراجعه کنید.

دسترسی به تاسیسات زیر کف کاذب

در سازمان هایی که از کف کاذب آکوستیک استفاده می کنند، باید به صورت دوره ای برای سرویس این نوع کف اقدام کنند. گرد و غبار از عوامل مخرب برای تجهیزات موجود در زیر کف کاذب است. هنگامی که گرد و غبار در زیر کف کاذب آکوستیک جمع  شود باعث بروز اختلال در کارایی کابلها و منجر به اتصال کوتاه در تجهیزات می شود. گرد غبار از کارایی دستگاه تهویه هوا در سیستم کف کاذب می کاهد. برای رفع این مشکل به راحتی می توان یکی از پنل ها را به کمک مکنده ی کف بلند کرد و به راحتی کلیه ی تاسیسات و کابلها را بررسی نمود. جهت کسب اطلاعات بیشتر و دریافت مشاوره با کارشناسان با تجربه ما تماس حاصل فرمایید. با لبخند پاسخگوی شما هستیم.