کف کاذب استودیو چیست؟

استودیو کارگاهی مجهز است که در آن فیلمبرداری، عکاسی، ضبط صدا و… انجام می شود.این مکان ممکن است برای ضبط صدای یک یا چند خواننده به همراه نوازندگی ساز های مختلف باشد. برای  تولید آرشیو های تبلیغاتی، آموزشی و… در استودیو، عکاسی و فیلمبرداری  شود. بنابر این استودیو مکانی برای پرداخت به کار های هنری، تبلیغاتی و نمایشی است. استفاده از عکس photo در گذشته تنها راه مرور خاطرات بوده است. امروزه عکاسی برای اهداف بزرگتری انجام می شود. عکاسی تبلیغاتی برای ارائه محصولات و معرفی آن به مشتری در استودیو امکان پذیر است. با توجه به فعالیتی که در این مکان انجام می شود طراحی داخلی آن متفاوت می باشد و هر استودیو سبک خاصی دارد. استفاده از کف کاذب و سقف کاذب برای طراحی دکور داخلی استودیو فیلمبرداری ، عکاسی ، صدابرداری و…کاربرد زیادی دارد. در این مقاله قصد داریم استودیو و طراحی داخلی مناسب آن  و همچنین ساخت استودیو خانگی  را بررسی کنیم با ما همراه باشید.

کف کاذب مناسب استودیو

فضای استودیو پر از صدا و فرکانس های مختلف است. این مکان  برای ساکنین اطراف، محیطی غیر قابل تحمل ایجاد می کند. استفاده از کف کاذب عایق صدا راهکاری برای رفع این مشکل است. کف کاذب سراوینل عایقی برای صدا و نویز موجود در محیط می باشد و همچنین استحکام بالایی در برابر تردد دارد. این محصول از نظر ظاهری با محیط ساختمان همخوان است. پوشش رویی کف کاذب سرواینل بسیار متنوع است و شما می توانید مطابق با فضای داخلی محیط استودیو مدل مناسبی را انتخاب کنید. جهت کسب اطلاعات بیشتر مقاله مربوط به این نوع کف کاذب را مطالعه نمایید. در کل می توانید از دو مدل کف کاذب سراوینل با ضخامت 42 و26 میلیمتر و یا از کف کاذب چوب برای استودیو استفاده کنید.

ابعاد استاندارد اتاق استودیو Studio  چقدر است؟

فعالیت های متنوعی در استودیو انجام می شود. با توجه به نوع فعالیتی که دراین محیط  صورت می گیرد ابعاد و اندازه مختلفی برای استودیو در نظر گرفته می شود. ظاهر اتاق استودیو باید به گونه ای باشد که مدیر استودیو دید کافی به همه قسمت های آن داشته و فضای پنهانی وجود نداشته باشد. کوچک و یا بزرگ وغیر استاندارد باشد باعث ایجاد مشکل در ضبط صدا و فیلمبرداری و… می شود.  اگر محیط خیلی شرکت نوآوران کیان ارتباط پایدار با کوله باری از تجربه با شما ست تا اتاق استودیو استانداری داشته باشید.جهت کسب اطلاعات بیشتر با ما تماس بگیرید.

تجهیزات استودیو

 1. میکروفون
 2. هدفون
 3. کارت صدا استودیو
 4. کابل تخصصی صدا
 5. ضبط کننده صدا
 6. تجهیزات نور زنده
 7.  آمپری فایر
 8. پردازشگر صدا
 9. ایزولاتور

با وجود این حجم از کابل و تجهیزات، عدم توجه به سازماندهی و چیدمان آنها باعث کاهش عملکرد اپراتور ها می شود. کف کاذب سراوینل با قابلیت تنظیم ارتفاع فضای مناسبی برای عبور تجهیزات و کابلها ایجاد می کند. و با ایجاد نظم و سازماندهی تجهیزات، باعث افزایش  عملکرد فعالیت ها می شود.

نور پردازی در استودیو Studio

نور پردازی مناسب در هر استودیو بسیار اهمیت دارد. و باید به صورت گسترده، کل مجموعه را در بر گیرد. برای سازماندهی بهتر چراغ های نور پردازی، از سقف کاذب استفاده کنید. فضای پشت این محصول برای قرار گیری تجهیزات و کابل ها ی موجود در استودیو مناسب است. امکان اجرای انواع هالوژن و چراغ های مربوط به نور پردازی روی سقف کاذب وجود دارد. بلوک شیشه ای  امروزه در طراحی دکوراسیون داخلی بسیار کاربرد دارد. برای جداسازی فضا های بین قسمت های مختلف میتوان از بلوک شیشه ای استفاده کرد. این محصول بسیار زیبا و با دوام  است و عایق خوبی برای صوت می باشد. بلوک شیشه ای در طرح و رنگ مختلفی وجود دارد و به دلیل بازتاب نور در محیط باعث می شود فضا بزرگتر دیده شود. جهت کسب اطلاعات بیشتر از بلوک شیشه ای مقاله مربوط را مطالعه کنید.

درب مناسب برای استودیو

درب مناسب برای استدیو درب آکوستیک می باشد، این درب به منظور ایجاد عایق صوتی مناسب در محل نصب می شود. استفاده از درب آکوستیک در استودیو باعث ایجاد دو عملکرد مهم می شود:

 1. جلوگیری از ورود و خروج نویز اضافی در استودیو
 2. افزایش ایمنی محیط

این درب در انواع مختلفی طراحی و تولید و بسته به نیاز محیط  در استودیو قرار می گیرد.

ایزولاسیون و عایق صوتی استودیو

ایزولاسیون استودیو همیشه باید در نظر گرفته شود. زیرا  با عایق کردن دیوار ،کف و سقف استودیو، فعالیتها در محیط با کیفیت بیشتر انجام می گیرد. انعکاس صدا در مواردی باعث ایجاد صدای بهتر و یا کاهش کیفیت آن می شود. پشم سنگ، فوم پلی استایرن، فوم پلی اتیلن، فوم یورتان، فوم ایکس پی اس و … انواع عایق ایزو لاسیون صدا هستند. استفاده از این متریال ها در دیوار و سقف کاذب باعث ایجاد عایق صوتی مناسب می شود. برای عایق سازی سقف و دیوار کاذب به صفحه مربوط مراجعه نمایید .

چگونه اتاق استدیو آکوستیک داشته باشیم؟

آکوستیک محیط استودیو باعث جلوگیری از ضبط صدای اضافی و مانع شکسته شدن و بازتاب صدا می شود. کف کاذب به دلیل تنوع زیاد، در طراحی استودیو بسیار کاربرد دارد. در آکوستیک استدیو باید به دو اتاق کنترل و ضبط  توجه ویژه کرد. برای آکوستیک سازی  اتاق کنترل و اتاق ضبط،  میتوان از روش چند ضلعی سازی  فضا  با رعایت  شکست زاویه ها استفاده کرد. بعد از آکوستیک سازی با استفاده از دستگاه مخصوص، صدا را در محل تست می شود.

دیفیوز صدا

دیفیوز وسیله  از جنس یونولیت می باشد. این وسیله امواجی که به آن بر خورد می کند را در جهات مختلف پخش می کند. این کار باعث پخش صدا به صورت طبیعی می شود. دیفیوز را در پشت یا روبرو مانیتور های موجود در استدیو نصب می کنند. در اتاق ضبط صوت این وسیله روی سقف و در بالای میز کنترل استفاده می شود. دیفیوز اسکای لاین بهترین و حرفه ای ترین دیفیوز موجود در کشور می باشد.

گرمایش و سرمایش استودیو

کارکنان در استودیو ممکن است ساعت های طولانی را در این محل سپری کنند. محیط استودیو باید دارای گرمایش و سرمایش مناسبی باشد  تا اپراتور ها عملکرد مناسبی داشته باشند. در کف کاذب سراوینل قابلیت اجرای سیستم گرمایش از کف وجود دارد. با عبور لوله های های گرمایش اززیر پنل های کف کاذب می توان هر پنل را به مبدل گرمایی تبدیل کرد. سرمایش از کف روشی  برای ایجاد هوای مناسب محیط با قرار گیری لوله های مربوط زیر کف کاذب انجام می شود.

ساخت استودیو خانگی

امروزه بیشتر فعالیتهای کاری و اقتصادی به روش تبلیغات در فضای مجازی رونق گرفته است . با تولید تیزر و فیلم هایی تبلیغاتی، اطلاعات هر محصول و خدمات آن  در اختیار عموم قرار می گیرد. اگر بخواهیم اطلاعاتی بروز در اختیار مصرف کننده قرار دهیم، باید به صورت هفتگی یا ماهانه و حتی روزانه تبلیغات  را به روز رسانی کنیم.

نکات مهم در ساخت استودیو خانگی

برای تولید این تیزر ها نمی توانید هر روز به دنبال استودیو و محل مناسب برای ضبط باشید . میتوانید در یک اتاق کوچک در محل کار یا خانه خود، استودیو خانگی استاندارد و مناسبی بسازید. با در نظر گرفتن محل مناسب و دور از سرو صدای محیط این امر امکان پذیر می باشد. علاوه بر این با طراحی و انتخاب تجهیزات مناسب برای اتاق، میتوان کیفیت ضبط را به راحتی بالا برد. با استفاده از کف کاذب و ودیوار پوش مناسب اتاق ضبط می توانید محیط عایق ایجاد کنید . کف کاذب سراوینل گزینه مناسب برای اتاق استودیو خانگی شما می باشد. این محصول عایق صوت بسیار قوی و مقاوم در برابر حرارت است. با عبور کابل ها و سیم کشی از زیر پنل کف کاذب تجهیزات به راحتی قابلیت دسترسی و جابه جایی دارند.

کف کاذب استودیو خانگی

کف کاذب سراوینل ضد رطوبت و مناسب برای انواع شرایط آب و هوایی می باشد. با نصب این محصول علاوه بر عایق سازی استودیو خانگی خود، نظم و زیبایی به محیط می دهید . شستشوی این کف بسیار آسان و مقاوم در برابر انواع شوینده ها می باشد. با استفاده از دیوار کاذب عایق صوت میتوانید از ورود و خروج صدا جلوگیری کنید. نصب سقف کاذب در استودیو خانگی امکان تامین نور کافی برای ضبط را به شما می دهد با قرار دادن انواع روشنایی ها در سقف و امکان جابه جایی آسان آنها، می توانید به راحتی هر نقطه از محیط را روشن نمایید. جهت کسب اطلاعات بیشترو دریافت مشاوره با ما تماس بگیرید. با لبخند پاسخگوی شما هستیم.