گرمایش از کف

گرمایش از کف ، سیستم گرمایشی همواره یکی از نیاز های بشر بوده است. نیاز به گرم کردن محیط های مختلفی همچون اداری -مسکونی -تجاری وکارگاهی وصنعتی بروشهای گوناگونی صورت میپذیرد. در محیط های مسکونی- اداری وتجاری طی 50سال گذشته ایجاد گرمایش با استفاده از سوخت های فسیلی(نفت سفید-گازوئیل -گاز مایع و…) . وبا بکار گیری  علاءالدین -بخاری های مخزن دار- بخاری های گازی-بخاری های برقی- شومینه و ایجاد گرمایش از طریق گرمادهی آب گرم  توسط موتور خانه های بزرگ صورت گرفته است. پیکیچ  ها  با بکارگیری رادیاتور های پنلی فولادی یا آلومینیومی نیز روش متداول امروزی است. پنل گرمایش از کف

گرمایش از کف با هدف ایجاد گرمای مطلوب و موثر مورد استفاده قرار گرفته است. اما هرجایی سخن از اجرای گرمایش از کف مطرح میگردد مصرف کننده با قیمت تمام شده بالا ومراحل مختلف اجرایی مختلفی روبرو میشود.

ما با بکار گیری جدیدترین روشهای اجرایی و خلاقیتی که در مجموعه نوآوران کیان ارتباط پایدار فراهم کرده ایم امروز به شما مصرف کننده گان محترم اعلام میکنیم که گرمایش از کف به روشهای قدیم نیز منسوخ شده است .  شما میتوانید با استفاه از پنل های گرمایش از کف نوآوران سیستمی کاملا انعطاف پذیر را در ساختمان خود داشته باشید.

پنل گرمایش از کف نوآوران علاوه بر ایجاد گرمایشی مطلوب و کارآمد ویژه گی هایی را برای ساختمان شما فراهم خواهد کرد که هرگز انجام تغییرات وتعمیرات برایتان دغدغه ایی ایجاد نخواهد کرد.

معایب گرمایش از کف در روشهای متداول

قیمت تمام شده نسبتا بالایی دارد.

درصورت نشتی و یا معیوب شدن ساختار ، تعمیرات سخت وپر هزینه ایی دارد.

جهت اجرا بایستی کل تاسیسات موجود در کف را پوشش داد(اجرای فوم بتن ویا پوکه ریزی روی تاسیسات آب وفاضلاب وبرق و…).

بعد از اجرای لوله گذاری سیستم گرمایش از کف باید دوباره کل تاسیسات اجرا شده را با فوم بتن یاملات ماسه سیمان مجددا پوشش داد.

اگر در زمان طراحی واجرا اشتباهی صورت پذیر امکان تصحیح ودسترسی به تاسیسات غیر ممکن است.

اگر میزان گرمادهی طراحی شده اشتباه باشد نمیتوان ساختار لوله کشی را افزایش یا کاهش داد.

اما با بکار گیری پنلهای گرمایش از کف نوآوران  به هیچ یک از این موارد نیازی نیست!!!

هزینه گرمایش از کف در روشهای متداول

هزینه های اجرای گرمایش از کف بنا بر روشهای اجرایی متفاوت است . اما باید به این نکته توجه کرد که مراحل اجرا ومدت زمانی که برای ایستگاه های کاری صرف میشود خود نیز جزء هزینه های پنهان اجرای سیستم گرمایش از کف میباشد. در زمان اجرای این سیستم عملا سایر عملیات های ساختمانی که در داخل صورت میپذیر باید متوقف گردد و محیط بصورت کامل در اختیار اکیپ اجرایی قرار بگیرد. در جدیدترین روش اجرای گرمایش از کف توسط پنل های گرمایشی نوآوران علاوه بر اینکه قیمت تمام شده بسیار کمتر میباشد هیچ یک از دغدغه های فوق وجود نخواهد داشت.

نقشه گرمایش از کف

جهت اجرای این سیستم گرمایشی با توجه به ابعاد و کاربری های هر محیط از روش های مختلفی جهت فرم دهی لوله های گرمایشی استفاده میگردد. تهیه نقشه گرمایش از کف مستلزم برداشت ابعادی وطراحی متخصص این حوزه میباشد. در محصول جدید نوآوران با توجه به متحرک بودن قطعات پنل گرمایش از کف  این ایستگاه کاری نیز حذف میگردد و بر اساس متر مربع وبا توجه به ارتفاع محیط مورد نظر تعداد پنل محاسبه میشود. این عملیات به اندازه یک ضرب وتقسیم از شما زمان میگیرد. همکنون جهت سفارش و دریافت مشاوره رایگان با ماتماس بگیرید.

هواگیری گرمایش از کف

هواگیری سیستم گرمایش از کف حداقل سالیانه یکبار و در آغاز شروع فصل سرما انجام میپذیرد. اگر سیستم گرمایشی شما بازدهی مناسبی ندارد و یا سرو صدایی از سیستم میشنوید. احتمالا در ساختار گرمایشی هوا وجود دارد. بر روی کلکتور اصلی سیستم ،شیری وجود دارد بنام شیر هواگیری. شما میتوانید با استفاده از این شیرهوای موجود در لوله های گرمایشی را تخلیه کنید . توجه داشته باشید که قبل از استفاده از این شیر  فشار آب را چک کنید.

بتن ریزی گرمایش از کف

در روش های متداول پیشین بعد از اجرای لوله کشی های سیستم گرمایشی  کل این تاسیسات میبایست بروش بتن ریزی گرمایش از کف پوشش داده شود.

در این روش علاوه بر هزینه های بالای یتن ریزی ، وزن ساختمان نیز افزایش پیدا خواهد کرد. ارتفاع بتن ریزی گرمایش از کف از روی تاج لوله ها بین 5 تا 7 سانتی متر در نظر گرفته میشود . عملا حجم بتن حدود 9 سانتی متر خواهد بود. البته تراز کردن کف را نیز در نظر بگیرید .

دست نگه دارید…

ما آماده ایم تا این روش را منسوخ شده اعلام کنیم. با استفاده از پنل گرمایش از کف نوآوران شما نیاز به هیچ بتن ریزی  ندارید. کل این هزینه را مهمان تیم نوآوران باشید و با روش مدرن پنل گرمایش از کف  نوآوران بصورت 100%  در خصوص بتن ریزی صرفه جویی کنید…

فاصله لوله در گرمایش از کف

فاصله لوله در گرمایش از کف بنابر طراحی صورت گرفته وبا توجه به الگوی لوله گذاری در کف محاسبه میگردد. روشهای مختلفی جهت ایجاد الگوی لوله گذاری سیستم گرمایشی از کف بکار گرفته میشود. فاصله لوله در گرمایش در میزان مصرف لوله و دستمزد اجرا وکل هزینه ها تا زمانی که از این سیستم استفاده میکنید تاثیر مستقیم خواهد داشت.

الگوی مارپیچ:

این الگو عموما برای راهرو ها ویا فضاهایی که دارای یک دیوار سرد هستند مورد استفاده قرار میگیرد. وجود درب وپنجرها نیز در انتخاب الگوی لوله گذاری تاثیر گذار است. الگوی مارپیچ برای اتاقی با یک در و یک پنجره و یک دیوار سرد مورد استفاده قرار میگیرد و یک طرح مناسب برای راهرو ها محسوب میشود.

الگوی دو طرفه یا ال:

این الگو برای فضاهایی که دارای دوپنجر و درب و همچنین دو دیوار سرد میباشند مورد استفاده قرار میگیرد . میزان فشردگی در قسمت های یاد شده در این روش بیشتر از سایر قسمت ها میباشد.

الگوی سه طرفه یا  یو

این الگو مخصوص فضاهایی با سه دیوار سرد میباشد . دیوار های سرد با فشردگی بیشتر لوله های گرمایشی پشتیبانی میگردد. همواره به این موضوع توجه داشته باشید که میزان هزینه ها نیز از ابتدا تا هر زمانی که از این ساختار استفاده کنید نسبت به سایر الگو ها بیشتر خواهد بود.

الگوی چهار طرفه یا لوپ

الگوی لوپ یکی از متداول ترین الگوی های چیدمان لوله گذاری گرمایشی  میباشد. سالن های پذیرایی و یا هر فضای دیگری را میتوان با استفاده از این روش لوله گذاری کرد. میزان مصرف لوله و فواصل بین لوله ها تماما بر قیمت این ساختار تاثیر گذار خواهد بود.

استفاده از الگوی نا درست تبدیل به حسرت و اشتباهی جبران ناپذیر در محل مورد نظر خواهد بود. چرا که شما بعد از لوله گذاری ، میبایست کل لوله ها را با بتن پوشش دهید. اگر سیستم بدرستی طراحی شده باشد که هیچ ، اما اگر راندامان گرمایی مناسبی نداشته باشید هیچ راه جبرانی وجود ندارد و باید به بفکر بخاری ویا هیتر باشید.

در سیستم گرمایش از کف نوآوران هرگز چنین دغدغه ای نخواهید داشت ،براحتی میتوانید حجم گرمادهی را اضافه و یا کسر کنید…

اجرای گرمایش از کف

اجرای گرمایش از کف در روشهای متداول والبته منسوخ شده ی پیشین با طراحی چیدمان و لوله گذاری آغاز میگردید. در این روش ابتدا بنابر شرایط فضای مورد نظر الگوی چیدمان لوله گذاری ومحل قرار گیری کلکتور وسایر تجهیزات کنترلی مشخص وطراحی میگردد.

گام اول اجرای سیستم گرمایش از کف

در گام اول میبایست کلیه ی لوله گذاری های برق -آب وفاضلاب با استفاده از روشهای پوکه ریزی ویا فوم بتن پوشش داده شود، به گونه ایی که پس از بتن ریزی به غیر از لوله های گرمایشی هیچ تاسیسات دیگری بر روی بتن اجرا نگردد.

گام دوم :

بعد از اجرای بتن روی تاسیسات برای جلوگیری از هدر رفت دمای تولید شده و هدایت آن به سمت بالا ، کل کف بتن شده با استفاده از فوم عایق پوشش داده خواهد شد.

گام سوم:

با توجه به فرم دهی مطابق با الگوی طراحی شده ، با استفاده از اشل های فرم دهی کل سطح پوشانده میشود . با توجه به الگوی لوله گذاری فرم دهی لوله ها آغاز میگردد. جهت جلوگیری از جابجایی لوله ها در زمان بتن ریزی با استفاده از بست های مخصوص ، لوله ها به کف متصل وثابت میگردد.

گام چهارم:

در این مرحله کل لوله های فرم داده شده بر روی کف با استفاده از بتن سیمان و یا فوم بتن پوشش داده میشوند . گاها جهت جلوگیری از نشتی و یا  اسیب    دیده گی  سیستم لوله کشی تست میگردد . تست سیستم لوله کشی انجام شده عموما با فشار باد صورت میگیرد. در صورتی که نشتی وآسیب دیده گی در ساختار اجرا شده وجود نداشته باشد ، روی تاسیسات اجرا شده پوشانده میشود.

گام پنجم:

اجرای پوشش نهایی بر روی سیستم گرمایشی اجرا شده بنابر طراحی و نوع متریال انتخابی میتواند سرامیک و یا پارکت چوبی باشد . همراه به این موضوع توجه کنید که استفاده از پارکت بر بازدهی سیستم گرمایشی شما تاثیر منفی خواهد گذاشت و مانند یک عایق از انتقال گرما ی مطلوب به سمت بالا جلوگیری میکند .

استفاده از کفپوش های پی وی سی بر روی سیستم گرمایشی  توصیه نمیگردد چرا که بعد از مدت کوتاهی شاهد جمع شدن وجدا شدن کفپوش خواهید بود.

اگر فقط این قسمت از مطالب را مطالعه میفرمائید باید به اطلاع شما برسانیم که :

در سیستم گرمایش از کف نوآوران هیچ یک از این دغدغه ها وجود ندارد و شما تنها در یک گام سیستم گرمایش از کف خود را تحویل خواهید گرفت…همکنون تماس بگیرید

نظرات کارشناسی در مورد گرمایش از کف

نظرات کارشناسی در مورد گرمایش از کف بسیار متنوع و از دیدگاهای مختلفی مورد بررسی قرار گرفته است. ما نمیخواهیم نظرات فنی  را دوباره تکرار کنیم. شما یک پیشنهاد جدید پیش رو دارید . پیشنهادی که در آن تمام معایب سیستم منسوخ شده  وسنتی پیشین مرتفع گردیده است.

همکنون با  جدیدترین نسل سیستم گرمایش از کف نوآوران علاوه بر ایجاد گرمایش از مزایایی فراوان این سیستم لذت ببرید وهزینه های تمام شده را نیز تا حدود زیادی کاهش دهید.

گرمایش از کف نوآوران برای همه ساختمانها