راه اندازی اتاق کنترل

راه اندازی اتاق کنترل (Setting up the control room): اتاق کنترل یا مانیتورینگ مغز هر سازمان است. که تمامی قسمت های مختلف را تحت کنترل خود قرار می دهد. در این محل  اطلاعات ذخیره می گردد و توسط اپراتور بررسی می شود. با ما همراه باشید  تا با راه اندازی اتاق کنترل آشنا شوید.

مراحل راه اندازی اتاق کنترل

طراحی و ساخت این محل بر اساس ویژگی های ارگونومیک و زیبایی شناختی انجام می شود. در ارگونومیک به ایمنی و سلامت کارکنان و ارتقای عملکرد توجه می شود. با چیدمان محیط به صورت ارگونومیک از ایجاد خستگی، اضطراب، حس عصبانیت در کارکنان جلوگیری می گردد. ابعاد اتاق کنترل به نحوی باشد که تا ده سال بعد با محدودیت فضا روبرو نشوید. با استفاده از استاندارد بین المللی از سیستم برق اضطراری، تهویه و گرمایش و سرمایش مناسب استفاده کنید. اندازه مانیتور با میزان جزئیات تصاویر هماهنگی داشته باشد. تا چیزی از چشم کارکنان دور نماند. قد پرسنل با ارتفاع صندلی هماهنگ شود و پا به راحتی روی زمین قرار گیرد. تکیه گاه صندلی حالت مناسبی داشته باشد. انحنای ستون فقرات نباید از حالت طبیعی خارج شود.

جهت آشنایی با راه اندازی اتاق مانیتورینگ، مقاله تخصصی زیر را مشاهده فرمایید:

راه اندازی اتاق مانیتورینگ

اتاق کنترل پالایشگاه

اتاق کنترل در پالایشگاه بعنوان مغز این سیستم فعالیت می کند. بکار گیری موارد استاندارد در کنترل پالایشگاه ارتباط مستقیم با عملکرد کل سیستم دارد.

روشنایی اتاق کنترل

انعکاس نور روی صفحه نمایشگر از رویت برخی تصاویر جلوگیری می کند. گزارش غلط از کیفیت کار پرسنل می کاهد. نور طبیعی بهتر از مصنوعی است. در مکان استفاده از پنجره نمایی از دنیای خارج را به نمایش می گذارد. موقعیت پنجره نسبت به مانیتور ها حفظ شود تا خطای دید برای اپراتور رخ ندهد. با حداقل چگالی نوری از میزان روشنایی مطلوبی بر خور دار می شوید. با شدت نوری 1 لومن در هر متر مربع روشنایی را تنظیم کنید.

موقعیت مکانی اتاق کنترل

برای جلوگیری از دسترسی راحت به اتاق کنترل در قسمت هایی دور از عموم قرار گیرد. در نزدیکی سرویس بهداشتی، بخش پر تردد نباشد. موقعیت مکانی با توجه به شرایط جغرافیایی بررسی می شود. در صورتی که منطقه ای سیل خیز دارید بالاترین طبقه و اگر منطقه ای زلزله خیز دارید در پایین ترین طبقه در نظر بگیرد.

کف کاذب اتاق کنترل

با وجود حجم انبوهی از کابل و تجهیزات مختلف از کف کاذب به راحتی می توان آنها را پوشش داد. این محصول با تنوع بسیار به صورت اختصاصی برای اتاق کنترل تولید می گردد. با حرکت صندلی چرخدار صدای آزار دهنده ای ایجاد می شود این سازه از انتشار نویزها  جلوگیری می کند. با توجه به اصول ارگونومی نظافت محیط یک اصل مهم برای سلامت اپراتور می باشد. کف کاذب اتاق کنترل به راحتی با هر نوع شوینده ای قابل شستشو است. با هر بار نظافت به درخشندگی اولیه باز می گردد. سیستم کف کاذب سراوینل آنتی استاتیک و نارسانا می باشد.

سیستم اعلام و اطفاء حریق اتاق کنترل

برای محافظت کارکنان از حوادث باید اتاق کنترل به سیستم اطفاء حریق مجهز باشد. تجهیزات دارای الکتریسیته می باشند. به همین دلیل حریق با چشم بر هم زدنی محل را دامن گیر می کند. کوچک ترین جرقه بزرگ ترین آتش سوزی ایجاد می کند.

سیستم اعلام و اطفاء حریق، قبل از وقوع حادثه آن را شناسایی و به صورت خودکار سرکوب می کند. نوآوران کیان ارتباط پایدار تولید کننده انواع کف کاذب، کف کاذب اتاق کنترل را با بهترین کیفیت در سبد محصولات خود دارد. جهت کسب اطلاعات بیشتر و دریافت مشاوره با ما تماس بگیرید. با لبخند پاسخگوی شما هستیم.