راه اندازی اتاق ماینینگ

راه اندازی اتاق ماینینگ:  این اتاق ، فضایی است که مطابق با استاندارد های جهانی طراحی وساماندهی می گردد. یک مرکز استخراج بیت کوین  با بکار گیری سخت افزار های ویژه اقدام به حل مسائل رمز نگاری و بررسی ترکنشها مطابق با پرتوکلهای مشخص به ایجاد بلوک های بلاکچین و نهایتا بیت کوین می نماید. همزمان با تائید فرایند استخراج مقادیری بیت کوین بعنوان پاداش برای مرکز استخراج اقدام کننده لحاظ می گردد.

ماینینگ چیست؟

مجموعه عملیاتی که در پوشش امنیتی خاص برای استخراج بیت کوین و یا هر رمز ارز دیگری طورت میگیرد را ماینینگ میگویند. برای تامین امنیت و انجام عملیات تراکنشها  دستگاه ماینینگ مورد استفاده قرار میگیرد. شبکه بیت کوین برای ارج نهادن وتشویق دارندگان این ماینر ها  و با توجه به عملکرد دستگاه بکارگیری شده  مقداری بیت کوین برای آنها در نظر میگیرد.(این فرایند برای رمز ارز های مختلف تقریبا یکسان است) دستگاه های ماینر  با توجه یه میزان هش پاور یا قدرت هش تولید شده ، قیمت‌های متفاوتی دارند.

جهت دریافت مشاوره رایگان در خصوص راه اندازی اتاق ماینینگ سوالات خود را در انتهای همین مقاله درج فرمائید.در کمترین زمان تخصصی ترین مشاوره ها را رایگان دریافت خواهید کرد.

جهت آشنایی با بهترین روش اجرای ویدئو وال ، مقاله تخصصی زیر را مشاهده فرمایید:

بهترین روش اجرای ویدئو وال

عایق کردن اتاق ماینر:

وجود فن ها در اتاق ماینر باعث تولید صدا های بیار بلند می شود و در صورتی که چاره ای برای این صدا های قوی در اتاق پیدا نکنید بسیار گوش خراش و غیر قابل تحمل می شوند. به طور کلی دستگاه ماینر ۷۶ دسی بل صدا ایجاد می کند. بنابر این آکوستیک کردن اتاق ماینر در کنترل این صدا ها بسیار نقش دارد. جهت کاهش صدای ماینر موارد زیادی را باید در نظر گرفت تا بتوان حدود 20تا 30 درصد صدای آن را کاهش داد. برای عایق سازی صوتی موتوان از فوم ضخامت بالای هرمی و یا فوم های شانه تخم مرغی ضخیم استفاده نمود. در صورتی که بخواهید ماینر را عایق حرارت کنید باید از فوم نسوز سلول باز که ترکیب شده از فوم الاستو مری و فوم پلی یورتان  و یا فوم نسوز دانسیته بالا و پشت چسب دار می باشد استفاده کنید.

روش دیگر عایق سازی اتاق ماینر استفاده از پشم سنگ است.در این روش باید دیواری به ضخامت 6سانتیمتر در نظر گرفت و بین آن را با فوم و پشم سنگ عایق کرد. با استفاده از پشم سنگ با ضخامت 5 سانتیمتر با دانسیته 120 یا 150 می توان عایق سازی با درصد بالاتری انجام داد.

پنل آکوستیک ماینر:

استفاده از فوم شانه تخم مرغی یکی دیگر از روشهای عایق سازی ماینر می باشد.فوم با ضخامت 5 و دانسیته 30 بسیار مناسب است. ماینر دو فن دارد که یکی درقسمت ورودی هوا و یکیدر قسمت خروجی هوا قرار گرفته است. این فن ها برای تهویه هوای گرمی که توسط تراشه ماینر تولید می شود کاربرد دارد. این فن ها از آسیب ماینر در اثر دمای بالا جلوگیری می کند. جهت تهویه خروج گرما فن ها باسرعتی معین کار میکنند که باعث تولید صدای زیادی می شود. این صدا ها را با استفاده از فوم  آکوستیک می توان کنترل نمود.

چرا راه اندازی اتاق ماینینگ مطابق با استاندارد اهمیت دارد؟

ماینرها باید بصورت مداوم  در شبکه بیت کوین در دسترس باشند. سخت افزار های استخراج  بکار گرفته شده در ماینرها دائما به برق نیاز دارند وخاموش شدن آنها به معنای از دست دادن بیت کوین است. دمای ایجاد شده  از جریان ها وفعالیت برد های سخت افزاری دستگاه ماینر توسط فن های نصب شده به سمت بیرون هدایت میشوند. اما بالا بودن دمای ایجاد شده  ومداومت این جریان هوای گرم دارنده گام ماینر را ملزم به بکار گیری فن و دستگاهای خنک کننده خواهد کرد.

پس ماینر هم خودش برق زیادی مصرف میکند هم برای خنک شدن نیاز به انرژی برق دارد. ما اینجا وارد عمل میشویم. اگر قصد سرمایه گذاری و راه اندازی مرکز استخراج رمز ارز دیجیتالی را دارید ، قبل از خرید دستگاه ماینر با ماتماس بگیرید. ما با بکار گیری استاندارد های بین المللی مراکز و با توجه به نیاز شما قول میدهیم هزینه های نگهداری و میزان مصرف انرژی شما را کاهش دهیم.

یک مرکز استخراج بیت کوین مجموعه ایی از دستگاهای ماینر و تجهیزات پیشتبانی است که مانند یک تیم تلاش میکنند تا جیب شما پر پول باشد. بنابر این به حیات این تیم اهمیت بدهید. راه اندازی یک مرکز بی درد سر  برای استخراج بیت کوین نیاز به دانش در حوزه های مختلف دارد. شرکت نوآوران این دانش وتوانمندی را برای یک مرکز استاندارد برای شما فراهم کرده است.

ما فضای نگهداری ماینر های شما را طراحی و اجرا میکنیم تا میزان هزینه تعمیر و نگهداری را کاهش دهیم. عمر تجهیزات شما را به حداکثر برسانیم. هزینه های مصرف انرژی شما را کاهش دهیم. از آتش گرفتن سرمایه شما ، جلوگیری کنیم.

 

برق ماینر

شرکت نوآوران کیان ارتباط پایدار عضو نظام صنفی رایانه ایی کشور و پیرو قوانین جمهموری اسلامی ایران است. بنابر این ارائه خدمات در حوزه استاندارد سازی اتاق ماینینیگ و راه اندازی آن در صورت عدم منع قانونی قابل ارائه خواهد بود.