برش کف کاذب

برش کف کاذب Raised floor Cut:در این مقاله با  آموزش برش کف کاذب آشنا می شویم با ما همراه باشید. کف کاذب یا کف متحرک بالاتر از کف اصلی نصب می شود و امروزه به دلیل تنوع و مقاومت بالا بسیار کاربرد دارد. پوشش سطح روی کف کاذب در انواع سرامیکی،چوبی،آلومینیومی، فولادی می باشد و با توجه به کاربرد آن انتخاب می شود. پنل کف روی پایه ها نصب می گردد و فضای مناسبی برای عبور تجهیزات و تاسیسات در زیر پنل ایجاد می کند. در یک مکان وجود ستودن ها و دیوار ها فضایی با ابعاد مختلف ایجاد می کند. نمی توان پنل را کامل و بدون برش نصب کرد. به دلیل وجود این شکستگی ها و زاویه ها باید پنل کف را برش داده تا بتوانیم به خوبی آن را در محل قرار دهیم.

اندازه گیری و برش کف کاذب

برای برش کف کاذب ابتدا باید فضای را دقیق با استفاده از متر اندازه گیری کنید و طول و عرض محیط را به دست آورید. تمام ضلع ها و گوشه ها و شکستگی های محیط را باید به درستی اندازه گیری کنیم تا در زمان نصب مشکلی ایجاد نشود. ممکن است محیط به نظر شما چهار گوش باشد اما بعد از اندازه گیری دقیق متوجه می شوید که اضلاع با یکدیگر اختلاف دارند. با اندازه گیری و محاسبه دقیق به راحتی می توانید ابزار و لوازم مورد نیاز برای نصب کف را فراهم کنید. تا در زمان نصب با کمبود ابزار مواجه نشوید. بعد از به دست آوردن اندازه ها  می توان نقشه دقیق را طراحی کرد. و تعداد پنل، پایه، استیرینگر، کلاهک و سایر لوازم جانبی مورد نیاز را مشخص می شود.

اولین قدم برای نصب کف کاذب

با مشخص شدن ابعاد باید گرد و غبار و ناخاله های محیط را پاک سازی کنید تا در زمان نصب به مشکل برخورد نکنید. پایه ها را با توجه به نقشه در محل مورد نظر قرار داده و باید در نظر داشته باشید که پایه ها تراز باشند. با استفاده از تراز بنایی می توانید به راحتی پایه هارا تراز کنید و استیرینگرها را روی پایه ها به وسیله پیچ و مهره محکم کنید. تمام این مراحل ساده به نظر می آید اما باید با دقت و ظرافت انجام شود. تا پس اتمام کار کف  کاذب بدون ایراد روی زیر قرار گیرد.

ببنید پله کف کاذب چگونه اجرا می شود؟

پله کف کاذب

برشکاری پنل کف کاذب:

با نصب زیر ساخت، محیط برای قرار گرفتن پنل کف آماده می شود. با توجه به نقشه پنل ها را در جای خود قرار می دهیم . سپس قسمتهایی که نیاز به پنل های کوچکتر دارند را مشخص کرده و مجدد اندازه گیری می کنیم تا خطایی رخ نداده باشد. اندازه را دقیق با مداد روی پنل بکشید و برش بزنید. پشت پنل ها را شماره گذاری کنید تا بعد از اتمام برش کاری به راحتی هر پنل را بدون سردر گمی در جای خود قرار دهید. خروجی داکت و تجهیزات و محل نصب کلید یا پریز در کف را علامت گذاری و برش بزنید. پنل ها را طوری برش دهید که تمام سطح را بپوشاند. بعد از پایان برش کاری ضایعات را جمع آوری کنید تا کف کاذب نصب شده به درستی دیده شده و ایرادها برطرف گردد.

ابزار های مورد نیاز برای برش کف کاذب

کف کاذب فولادی توپر

  • دریل
  • دستگاه برش تایل
  • دستگاه جوش
  • چکش لاستیکی
  • دستکش و لباس مناسب
  • دستگاه برش پروفیل
  • تراز لیزری

اصول برش کف کاذب

اپراتور دستگاه برش باید مهارت زیادی در خصوص برش پنل داشته باشد.چرا که عدم مهارت باعث ایجاد خسارت های سنگین می شود. دستگاهی که با آن برش کف کاذب را انجام می دهند فرز نام دارد.

فرز دستگاه  پر خطری است که در بعضی مواقع به دلیل موجود نبودن سایر ابزار ها جایگزین دستگاه های دیگر می شود. دستگاه مشابه نیز برای برش کف وجود دارد که اره عمود بر یا عمود بر نام دارد. و خطرات کمتری نسبت به فرز به همراه دارد.

اره عمود بر برای برش کف کاذب

اره عمود بر نسبت به فرز برای برش کف  مناسب تر است. این دستگاه قوی و دقیق است و ایمنی بیشتری در مقابل سایر دستگاههای برش دارد. و به راحتی قابل حمل است و می توانید در هر مکان آن را جابه جا کنید. از عمود بر برای برش انواع کف کاذب سراوینل، چوبی ،فولادی می توان استفاده نمود.

تفاوت اره عمود بر و فرز برای برش کف کاذب:

برای برش کف با اره عمود بر باید دستگاه را روی میز قرار داد و ثابت کرد. و بعد پنل هارا زیر آن قرار داد و برش زد. و این کار باعث بالا رفتن ایمنی در زمان برش پنل کف می شود و خطرات ناشی از برش را کاهش می دهد. در زمان برش کف کاذب با فرز باید پنل روی زمین قرار گیرد و برش کاری انجام شود. فرز و پنل جایی ثابت نمی شود و امکان لرزش و جابه جایی در زمان برش زیاد است. این لغزشها باعث پایین آمدن کیفیت کار و خطا در برش کاری می شود.

نصب پنل برش خورده کف کاذب:

نگهداری پنل برش خورده بر عهده استیرینگر و پایه های اضافی می باشد. قبل  از اجرای کف کاذب باید محیط به درستی توسط ابزار معماری بررسی شود. شاید کیفیت پنل های برش خورده مانند پنل کامل نباشد بنابر این نصب پنل برش خورده باید توسط نصاب ماهر نصب گردد. پنل های برش خورده پلیسه دارند.و باید دقت بیشتری در زمان نصب شود. اگر پنل کف کاذب فولادی تو پر باشد. باید مواظب باشید سیمان داخل پنل زیر کف نریزد.

نحوه برش گرد در پنل کف کاذب:

برای برش های گرد یا غلتکی با کمک پرس مته یک سوراخ 15 سانتی ایجاد کنید. با یک مته با سرعت زیاد و تیغ اره برش دو فلزی سطح را برش دهید. برای برش قسمت داخلی پنل کف باید از اره رفت و برگشت سنگین استفاده کرد. سوراخ هایی  را در اطراف ایجاد کنید که اره به راحتی در آن حرکت کند. اگر با دست می خواهید برش بزنید با کمک مته نگهدارنده، پنل را ثابت کنید.

یک سوراخ در مرکز محل برش بزنید و سوراخ دیگر در لبه دایره بزنید و با اره رفت و برگشت دایره را برش دهد. ابعاد پنل های برش زده نباید از 38 سانتیمتر بیشتر باشد. و برش های بزرگ نباید از 7سانتیمتر بیشتر باشد. تا فضای کافی برای نصب زیر ساخت اضافی وجود داشته باشد.

شرکت نوآوران کیان ارتباط پایدار تولید کننده کف کاذب سراوینل آماده آموزش جهت نصب و برش  انواع کف کاذب می باشد. با شرکت در دوره های آموزش برش کف کاذب تخصصی پر درآمد و پول ساز یاد بگیرید. با لبخند پاسخگوی شما هستیم.