کف کاذب آنتی استاتیک

همه ما در زندگی روزانه خود با الکتریسیته مواجه می شویم، به عنوان مثال، هنگام لمس یک شیء فلزی مخصوصا با لباس پشمی، جرقه کوچکی ایجاد میشود.

تخلیه انرژی الکتریسیته در زندگی روزمره به تنهایی خطرناک نیست، اما در شرایط و محیط های خاص یک فرد می تواند اقدام غیرمنتظره ای انجام دهد که می تواند منجر به آسیب شود.

از جمله اتاق سرور و اتاق برق که حساسیت این موضوع در آنها بسیار بالاست .

زیرا تخلیه انرژی هنگام استفاده از تجهیزات الکترونیکی در اتاق سرور می تواند موجب پریدن فیوز،اسیب رساندن به هارد ،خاموش شدن سرورها و در بعضی موارد برق گرفتگی و مسائل این چنینی شود.

نکته: در برخی موارد، پوشش PVC به دلیل حساسیت به دمای بالا، رطوبت بالا و حلال های شیمیایی توصیه نمی شود. کاربرد آن محدود به وسایل گرمایشی با درجه حرارت بالا، در حمام و سرویس های بهداشتی است.

 

راهکار این موضوع استفاده از کف کاذب آنتی استاتیک میباشد .

کف آنتی استاتیک به شما اجازه می دهد تا با استفاده از ایمنی تجهیزات الکترونیکی در مناطقی که امکان ایجاد برق ایستا به طور بالقوه وجود دارد، کمک کند تا از آسیب رساندن به کارکنان و تجهیزات جلوگیری شود.

کف کاذب آنتی استاتیک خوب دارای پوشش کف با پلی وینیل کلراید (PVC) است.زیرا پی وی سی دوام دارد و به مراقبت ویژه نیاز ندارد.

 

مزایای کف کاذب آنتی استاتیک

هنگام استفاده از یک کف کاذب با پوشش الاستیسیته انتی استاتیک، شما از مزایای زیر بهره مند میشوید:
• انباشت الکتریسیته ساکن و تخلیه برق مرتبط با آن؛
• کاهش تعداد موارد اضطراری و خرابی در بهره برداری از الکترونیک ،مخابرات و سایر تجهیزات؛
• گرد و خاک کمتر سطوح.

 

موارد استفاده کف کاذب آنتی استاتیک

این مدل کف کاذب را میتوان در تمام مواردی که نیاز به کف کاذب هست استفاده کرد زیرا تمام ویژگی ها و کارایی های کف کاذب را بعلاوه ی ویژگی های مثبت دیگری فراهم میکند ،به خصوص توصیه می شود استفاده از کف ضد استاتیک در اتاق هایی با تجهیزات طراحی شده با ولتاژ پایدار استفاده شود مانند :

مراکز تشخیصی، بخش های مراقبت های ویژه، اتاق های عمل، استودیوهای تلویزیونی، مراکز ارتباطات، مراکز سرور و کامپیوتر می باشد. در مکان ها و آزمایشگاه هایی که احتمال بالارفتن انباشت گازهای انفجاری وجود دارد، این پوشش باعث جلوگیری از جرقه خواهد شد.

 

یکی از عوامل اصلی ایمنی الکتریکی پایه کف کاذب است .

تمام عناصر کف کاذب از جمله پوشش، لبه ها و پایه بهم متصل هستند، پس نارسانا بودن اجزای کف کاذب نیز مهم است.

هنگام کابل کشی و قرار دادن تجهیزات در فضای زیر کف کاذب، لازم است که الزامات سازگاری الکترومغناطیسی را مورد توجه قرار دهیم.

مشاوره قبل خرید

امروزه عصر اطلاعات است و با وجود راه های کسب اطلاعات در هر زمینه ای دیگر زمان آزمون و خطا نیست خصوصا برای کارهایی که هزینه زیادیربایستی برای آن صرف شود.

در این جهت شرکت نوآوران این افتخار را دارد که علاوه بر تولید انواع کف کاذب، فروش و اجرای آن مشاوره تخصصی در جهت کسب اطلاعات کافی برای انتخاب بهترین کف کاذب متناسب با پروژه شمارا در اختیارتان قرار دهد.

میتوانید با ما تماس بگیرید یا با تکمیل فرم زیر اطلاعات خود را برای ما ارسال کنید تا همکاران ما در اولین فرصت با شما تماس بگیرند.