کف کاذب آلومینیومی

کف کاذب آلومینیوم یکی از پرکاربردترین مدل های کف کاذب در کشور است. علت استفاده فراگیر از این محصول عمدتا نا آشنایی طراح محل مورد نظر در مورد سایر کف های کاذب می باشد. البته این بدین معنا نیست که این مدل از کف کاذب دارای معایب خاصی می باشد، بلکه هر یک از مدل های کف کاذب در شرایط و مکان مناسب خود بهترین انتخاب خواهند بود.

مشخصات کف کاذب آلومینیومی

کف کاذب آلومینیومی با استفاده از آلیاژ آلومینیوم به روش ریخته گری دایکست تولید می گردد. در روش ریخته گری دایکست بدلیل افزایش تراکم مقاومت بسیار بالایی در برابر فشار ایجاد می گردد . فشارهای نقطه ای و گسترده  وارد شده بروی کف کاذب اهمیت این موضوع را دو صد چندان می نماید. لذا مصرف کنندگان را بر آن داشته تا به میزان تحمل فشار توجه بسزایی داشته باشند.

اجزای کف کاذب آلومینیومی

کلاهک:

قطعه ای از جنس آلومینیوم می باشد که به روش دایکست ریخته گری شده و بوسیله ی رزوه های داخلی روی میله رابط بسته می شود. با توجه به طول رزوه  کلاهک و میله رابط امکان رگلاژ ارتفاع کف کاذب از ۳ الی ۷ سانتی متر فراهم می گردد.

مهره قفل کننده:

این مهره نیز از جنس آلومینیوم بوده و به روش دایکست ریخته گری شده است. وظیفه این مهره ثابت کردن کلاهک و جلوگیری از باز یا بسته شدن و نهایتا عدم کم و زیاد شدن ارتفاع تنظیم شده می باشد.

میله ی رابط:

ایجاد ارتفاع از کف اصلی و ارتباط مابین کلاهک-کفشک و مهره  قفل کننده را برقرار می نماید. این میله از جنس فولاد در نظر گرفته می شود. همچنین با توجه به منطقه  جغرافیایی و میزان رطوبت و فشار وارده بر کف کاذب، سایز و آبکاری میله رابط انتخاب می گردد.

کفشک:

از جنس آلومینیوم می باشد و به روش دایکست تولید می شود. کفشک بوسیله رولپلاک یا رولبوت به زمین متصل می گردد و مقاومت و ایستایی سیستم کف کاذب را تا حدودی تکمیل می نماید.

واشر ضربه گیر:

از جنس پلاستیک می باشد و جهت جلوگیری از بوجود آمدن صدا و ناپایداری پنل بر روی پایه مورد استفاده قرار میگردد.

استرینگر یا خط کش:

جهت حفظ فاصله ی مابین پایه ها از استرینگر استفاده می گردد.

پنل:

پنل کف کاذب آلومینیومی وزنی بالغ بر ۷ کیلو گرم را دارا می باشد و با پوشش های مختلف بنابر سفارش مشتری و محل بکارگیری کف کاذب ارائه می گردد.

نمای داخلی کف کاذب آلومینیومی
کف کاذب آلومینیومی روکش HPL
کف کاذب آلومینیومی