ویژگی های پشم سنگ چیست؟

مهمترین ویژگی پشم سنگ، مقاومت زیاد آن در برابر آتش می‌باشد. پشم سنگ نمی‌سوزد، بنابراین می‌توان آن را به عنوان ماده‌ای محافظ در برابر آتش‌سوزی استفاده کرد. بیشتر کشورها تخفیف‌های ویژه‌ای برای بیمه ساختمان‌هایی که عایق آنها با پشم سنگ باشد درنظر میگیرند. این محصول برای رشد آفت، قارچ، باکتری و حشرات موذی محیط نامناسبی می باشد.این محصول بعنوان پوشش ضد حریق کاربردهای فراوانی دارد.

مقاومت پشم سنگ در برابر حریق

مواد تشکیل دهنده پشم سنگ چیست؟

مواد تشکیل دهنده این محصول، اکسیدهایی است که شامل ترکیبات ذیل میباشد:

ترکیبات اصلی :

اکسید منیزیم- MgO 5%-سیلیس- SiO2 (50.53%)- اکسید آهن- Fe2O3، FeO -15.5%، آلومینا- Al2O3-14.8%، اکسید کلسیم- CaO (9.5%)  .

ترکیبات فرعی :

اکسید پتاسیم- K2O 3.15%- اکسید سدیم Na2O -تیتان TiO2 1.7%و مقداری ناخالصی کلرو گوگرد .مواد تشکیل دهنده پشم سنگ

بهترین جایگزین برای پوشش نهایی بر روی دیوار کاذب ضد حریق،دیوار پوش کند سوز است،این مقاله را بخوانید:

دیوار پوش ضد حریق

ویژگی های شیمیایی پشم سنک :

این محصول از نوع بازالتیک و اکسید دیر گذر میباشد به همین علت عایق حرارتی و عایق صوتی میباشد.ویژگی های بیولوژیکی وسازگاری با محیط:مهمترین ویژگی این محصول، مقاومت زیاد آن در برابر آتش می‌باشد و نمی‌سوزد، بنابراین می‌توان آن را به عنوان ماده‌ای محافظ در برابر آتش‌سوزی استفاده کرد. بیشتر کشورها تخفیف‌های ویژه‌ای برای بیمه ساختمان‌هایی که عایق ان‌ها با این محصول باشد فرض می‌شود. این محصول از نظر بیولوژیکی کاملا بی اثر است و امکان رشد قارچ – کپک – باکتری و همچنین حشرات وموجودات زنده در پشم سنگ رخ نمیدهد. برای رشد آفت، قارچ، باکتری و حشرات موذی محیط نامناسبی می باشد.

این محصول درتماس با تجهیزات صنعتی و مصالح ساختمانی مشکلی ایجاد نمی کند و با محیط سازگار میباشد.

ویژگی های پشم سنگ

آیا خواص پشم سنگ در برابر آب تغییر میکند؟

آب باعث تخریب ساختار این محصول نمیگردد، لذا بعد از خشک شدن ، خواص فیزیکی وشیمایی آن تغییری نخواهد کرد.

شرکت نوآوران کیان ارتباط پایدار با کوله باری از تجربه که حاصل انجام چند صد پروژه طی سالیان گذشته بوده است

جهت انجام پروژه های مختلف در سراسر کشور آماده ارائه کالا و خدمات میباشد.

پشم سنگ

ضریب جذب صوت پشم سنگ چند درصد است؟

این محصول علاوه بر مقاومت بسیار بالا در برابر حریق ،عایق مناسبی برای صوت نیز میباشد. از این قابلیت میتوان در استادیوهای ضبط برنامه های رادیویی وتلوزیونی و همچنین مراکز کنترل تولید و ایجاد دیوارهای دیتاسنترها بهره برد. ضخامت ، ارتباط مستقیمی با درصد عایق سازی محل مورد نظر در برابر صوت دارد. ضریب جذب صوت این محصول بالاتر از ۸۰درصد میباشد.

مقاومت پشم سنگ در برابر حریق ، خواص فیزیکی وشیمیایی تا دمای ۸۰۰ درجه سانتی گراد ثابت میماند و تا دمای ۱۳۰۰ درجه سانتیگراد (دمای ذوب)در برابرحریق مقاوم است.این پوشش ضد حریق در طبقه مواد نسوز طبقه بندی گردیده است.

جهت سفارش پشم سنگ با ما تماس بگیرید.. 09900190083