استاندارد BICSI اتاق سرور چیست؟

استاندارد BICSI اتاق سرور در واقع یک استاندارد جدید برای ارائه بهترین شیوه برای طراحی، نصب و راه اندازی مراکز داده است.

این استاندارد تحت نام طراحی و پیاده سازی بهترین شیوه مرکز داده ((ANSI /((BICSI-002 جهت تکمیل نمودن استاندارد مانند TIA-942 و CENELEC EN 50173-5 ،طراحی گردیده است.

این استاندارد بیشتر به مبحث کابل کشی مراکز داده می پردازد. این استاندارد یکی از استانداردهای بین‌المللی BICSI است.

استانداردهای بین‌المللی BICSIبرنامه استانداردهای بین‌المللی BICSI استانداردها و دستورالعملهایی را برای استفاده در طراحی، نصب و راه اندازی و یکپارچه سازی فن آوری ارتباطات و اطلاعات (ICT) ارائه داده است.

استانداردهای BICSI ، به تعریف شیوه های فعلی و بهبود در کیفیت و سیستم عملکرد بهتر صدا، داده، ایمنی الکترونیکی و امنیتی و فن آوری های صوتی و تصویری، و همچنین در بر گرفتن کابل کشی فیبر نوری و کابل های مسی و سیستم های توزیع مبتنی بر بی سیم پرداخته است.

استاندارد BICSI اتاق سرور یا همان استاندارد ANSI / BICSI-002 شامل الزامات نصب و راه اندازی و دستورالعمل برای مراکز داده می باشد.

استاندارد BICSI توسط چه افرادی تهیه می شود؟

بیش از ۵۰۰ صفحه توسط افراد مختلف و متخصص از سرتاسر دنیا تهیه و تنظیم گردیده و به مواردی از جمله :

انتخاب سایت.

معماری و طراحی سازه.

برق و سیستم های مکانیکی.

حفاظت از آتش.

سیستم های امنیتی.

سیستم های اتوماسیون ساختمان.

راه اندازی و نگهداری مراکز داده پرداخته است.

استاندارد BICSI فراتر از استاندارد طراحی مرکز داده می رود و به عواملی مانند محیط زیست و مصرف انرژی  در کل طرح مراکز داده و تجهیزات فعال و زیرساخت های مورد نیاز مراکز با بکار گیری شیوه های نوین مدیریت انرژی سعی بر بالا بردن کیفیت و کاهش عوارض جانبی دارد. برای این منظور، استاندارد ANSI / BICSI-002 به خدمات دسترسی و امکانات ورودی، فضاهای مخابراتی، رکها و کابینتها، کابل کشی معابر، کابل کشی مخابراتی،تست میدانی، مدیریت مخابراتی بصورت تخصصی پرداخته است.

شرکت نوآوران کیان ارتباط پایدار مفتخر است با تجربه و تخصص خود شما مشتریان گرامی را در خصوص طراحی و راه اندازی مراکز داده همراهی نماید. منتظر تماس شما هستیم.با لبخند پاسخگوی شما خواهیم بود…..

اتاق سرور چیست؟

اتاق سرور یا همان مراکز داده مهمترین قسمت ﺑﺨﺶ ﯾﮏ ﺷﺒﮑﻪ ﺳﺎﺧﺖ ﯾﺎﻓﺘﻪ در سازمانها است. این مراکز ﻧﯿﺎزمند مدیریت دقیق و سازمان یافته شامل موارد زیر می باشد: مدیریت کلیه ﻣﻨﺎﺑﻊ، ﮐﺎﻫﺶ هزینه‌های ﻧﮕهداری تجهیزات، مدیرت و ﻣﻘﺎﺑﻠﻪ ﻣﻮﺛﺮ ﺑﺎ ﺗﻬﺪﯾﺪات اﻣﻨﯿﺘﯽ، اﻃﻤﯿﻨﺎن از ﻋﻤﻠﮑﺮد ﺻﺤﯿﺢ ﺗﺠﻬﯿﺰات.

بنابر این استاندارد سازی مکانی که بتوان سرور های شبکه و سایر منابع و تجهیزات را نگهداری و حفظ نمود تا عملکرد بهتری داشته باشند بسیار اهمیت دارد. می توان گفت هدف از استاندارد سازی اتاق سرور عبارت است از: مقاومت سازه، ایمنی نفوذپذیری، اطمینان از داده‌ها و صحت آنها.

سرور چیست؟

سرورها کامپیوتر های بزرگی هستند که قدرت و توان پردازش و ذخیره سازی بالایی دارند. که به عنوان سرور یک مرکز منطقی برای نرم افزارهای مختلف شبکه  می باشد. Data base هایی مانند SQL وOracle و غیره این بستر را فراهم می سازند. و ایستگاه های مختلف مربوط به شبکه را تغذیه می کنند.استاندارد BICSI اتاق سرور چیست؟

استاندارد BICSI اتاق سرور چیست؟

برنامه ای است که استانداردهای بین‌المللی BICSI استانداردها و دستورالعملهایی را برای استفاده در طراحی، نصب، راه اندازی و یکپارچه سازی فن آوری ارتباطات و اطلاعات (ICT) ارائه داده است. شرایط استانداردهای BICSI به تعریف شیوه های فعلی و بهبود در کیفیت و سیستم عملکرد موارد زیر می پردازد: کیفیت بهتر صدا، داده، ایمنی الکترونیکی و امنیتی، فن آوری های صوتی و تصویری، در بر گرفتن کابل کشی فیبر نوری، کابلهای مسی، سیستم های توزیع مبتنی بر بی سیم.

نکات استاندارد BICSI پایه برای طراحی اتاق سرور

موارد زیر در استاندارد BICSI در نظر گرفته شده است:

طراحی جهت امکانات، کابل‌کشی‌ ، شبکه، خدمات و برنامه های کاربردی و انتقال خدمات مرکز داده می باشد.

انتخاب سایت و برنامه ریزی فضاها که شامل: خدمات و خطرات سایت، مفاهیم سنتی و باز است. استاندارد سازی

ساختاری و معماری مانند : سیستم های سودمند برای سیستم های قدرت ITE، سیستم قدرت آماده به کار  و پشتیبان.

سیستم قدرت DC می باشد.

استاندارد سیستم های مکانیکی مانند:

  امنیت و آتش سوزی ، امنیت معماری ،سیستم  الکترونیکی و فیزیکی، سیستم ایمنی آتش برای

دودکشها و محوطه راهروها است. تاسیسات و سیستم های ساختمان مراکز داده: DCIM، سیستم های مجهز به IP/هوشمند. زیرساخت های

مخابراتی اتاق سرور : شامل کابل کشی رسانه‌ها و اتصال راهروهای سرد و گرم می باشد. و کنترل جریان هوای کابینت و ظرفیت کابل کشی می باشد.

زیرساخت شبکه:

شامل  راه اندازی و حفظ مراکز داده،برنامه ریزی تجمع، بهره‌وری انرژی.

شرکت نوآوران کیان ارتباط پایدار با  کارشناسان با تجربه و متخصص  آماده همکاری و مشاوره در خصوص طراحی و راه اندازی مراکز داده می باشد. جهت کسب اطلاعات بیشتر اینجا کلیک کنید.